Закриття рецесій ясен (оголення кореня)
Пародонтальна хірургія – це операційна техніка з відновлення об’єму ясен або закриття рецесій ясен. Це складний та високопрофесійний процес, що вимагає багаторічного досвіду від хірурга, оскільки тканина ясен порожнини рота має товщину, подібну до рогівки ока. Для проведення таких операцій ми використовуємо офтальмологічний інструментарій.
Існує багато методик відновлення об’єму ясен, в яких використовуються тільки два види наповнювачів. Перший, так званий “золотий стандарт”, – це аутотрансплантат, який є сполучнотканинним трансплантатом з донорської зони піднебіння пацієнта. Другий – це ксенотрансплантат (тваринного походження) та аллотрансплантат (донорська тканина людського походження, спеціально оброблена в лабораторіях США або Німеччини).
Більш детальну інформацію про проведення пародонтальної хірургії, її методики та наповнювачі надасть хірург-пародонтолог стоматологічного центру “Dent Style”.
Закриття рецесій ясен (оголення кореня)
Пародонтальна хірургія – це операційна техніка з відновлення об’єму ясен або закриття рецесій ясен. Це складний та високопрофесійний процес, що вимагає багаторічного досвіду від хірурга, оскільки тканина ясен порожнини рота має товщину, подібну до рогівки ока. Для проведення таких операцій ми використовуємо офтальмологічний інструментарій.
Існує багато методик відновлення об’єму ясен, в яких використовуються тільки два види наповнювачів. Перший, так званий “золотий стандарт”, – це аутотрансплантат, який є сполучнотканинним трансплантатом з донорської зони піднебіння пацієнта. Другий – це ксенотрансплантат (тваринного походження) та аллотрансплантат (донорська тканина людського походження, спеціально оброблена в лабораторіях США або Німеччини).
Більш детальну інформацію про проведення пародонтальної хірургії, її методики та наповнювачі надасть хірург-пародонтолог стоматологічного центру “Dent Style”.
Видалення зубів
Видалення зубів за атравматичним протоколом у Dent Style
з мінімальним травмуванням ясен і кісток для уникнення післяопераційного болю
Що таке видалення зуба?
Видалення зуба – це операція що включає в себе атравматичне відшарування ясен навколо коронкової частини зуба, та обережне вилучення коренів зуба з альвеолярної кістки щелепи.
Коли треба видаляти зуб?
Стоматолог оглядає Вас у кріслі та приймає рішення про видалення зуба якщо:
- Зуб зруйнований на рівні, або нижче рівня ясен та його не можна відновити керамічною коронкою
- Зуб має тріщину кореня, або дна коронкової частини зуба
- Перфорацію кореня або дна коронкової частини зуба
- Запальний процес навколо зуба або кореня, що неможливо пролікувати.
- Ретеновані або напівретеновані «зуби мудрості»
- «Зуби мудрості» що порушують послідовне змикання зубів, та порушують прикус.
У стоматологічному центрі Dent Style виконують видалення зубів за атравматичним протоколом, що означає мінімальну травму для оточуючих тканин, таких як кістка та ясна. При атравматичному видаленні загоєння відбувається швидко та безболісно, а ризик виникнення ускладнень мінімальний у порівнянні зі «стандартним» видаленням.
Після видалення зуба післяекстракційна лунка обов’язково заповнюється колагеном і накладаються шви. Зазвичай лунка після видалення повністю загоюється протягом двох тижнів. При цьому накладені шви знімати не потрібно, використовується шовний матеріал, що розсмоктується самостійно протягом 15-25 днів.
Дентальна імплантація після атравматичного видалення зуба, може бути проведена вже через 1,5 місяці після проведення операції, без необхідності в додаткових реконструктивних операціях кістки (нарощування кістки).
Видалення ретенованих зубів мудрості
Що таке видалення зубів «мудрості»?
Видалення зубів мудрості є одним з найскладніших видалень у стоматології. Це пов’язано з тим, що зуби повністю знаходяться в кістці щелепи, а корені вже сформовані. Тому таке видалення має проводитись в операційній за умови мінімальної травматизації. Для цього можна використовувати місцеву анестезію або седацію (медикаментозний сон).
Коли треба видаляти зуби «мудрості»?
- Якщо зуб займає неправильне положення у щелепі та травмує слизову оболонку щік або ясна.
- Зуб має неповне прорізування та виникає періодичне запалення ясен навколо зуба.
- За прорізани зубом «мудрості» немає твердих ясен або сформована пародонтальна кишеня.
- Положення зуба не дає змоги провести адекватну домашню гігієну та догляд.
- Зуб «мудрості» уражений карісом.
Перед операцією обов’язково проводиться медикаментозна підготовка, що включає у себе прийом антибіотиків, а на післяопераційний період пацієнту даються рекомендації та чіткий алгоритм дій. У нашій практиці ми використовуємо мінімально-травматичну систему розрізів та спеціальне обладнання, зокрема NSK Variosurg 3 – ультразвуковий кістковий ніж. Це дозволяє вивільнити зуб мудрості без пошкодження м’яких тканин, судин та нервів. Така тактика дозволяє максимально зменшити ризики виникнення кровотечі та втрати чутливості частини щелепи.
Після видалення зуба мудрості післяекстракційна лунка обов’язково заповнюється колагеном та накладаються шви. Цей метод дозволяє тканинам швидко загоюватися без ускладнень, болю та неприємних відчуттів.
Дентальна імплантація
Що таке дентальна імплантація?
Дентальна імплантація – це процедура встановлення штучного титанового кореня в кістку щелепи, з подальшим встановленням керамічної коронки.
Цей метод заміни втраченого зуба вважається одним з найбільш ефективних та довготривалих. Середня тривалість експлуатації зубного імпланта, за умови дотримання правил створення всіх біологічних умов, складає від 15 років. Термін використання імплантату напряму залежить від стану гігієни порожнини рота, до якої після встановлення імпланта треба відноситись дуже прискіпливо.
Які протипокази до зубної імплантації?
- Головним протипоказом для отримання прогнозованого лікування є ПАЛІННЯ. За дослідженнями, курцям, що вживають більше 10 сигарет на добу – дентальна імплантація не проводиться.
- Цукровий діабет в стадії декомпенсації. Коли глікований (що відображає середній вміст глюкози в крові за період до 3 місяців) гемоглобін досягає значень більше 6,0 ммоль/л.
- Прийом препаратів для стабілізації остеопорозу (бісфосфонатів) та при лікуванні онкології.
- Генералізована форма пародонтиту. Імплантація можлива тільки після проведення лікування пародонтиту.
Коли потрібна зубна імплантація?
Імплантація показана при втраті будь-якого зуба у порожнині рота окрім «зубів мудрості». Імплантація має бути проведена не пізніше ніж через 8 тижнів після атравматичного видалення зуба, саме цей термін скорочує необхідність проведення таких відновлювальних операцій як аугментація кістки, нарощування кістки по ширині або висоті, пластики ясен. При порушені цих умов відбувається втрата об’єму кістки та ясен, що потребує їх відновлення. Мінімальна товщина кістки навколо імплантату має складати не менше 2х міліметрів з усіх сторін імплантату.
Як проводиться зубна імплантація, та які терміни приживлення?
Після збору анамнезу та оцінки загального здоров’я пацієнта, стоматолог проводить огляд та комп`ютерну 3D томографію у клініці на низькодозовому томографі PaX-i3D Smart. Рентген опроміненя з вигористанням системи Green Technology дорівнює двом годинам польоту на літаку, та є цілком безпечним навіть для дітей.
Далі відбувається оцінка кісткової пропозиції та моделювання майбутньої зубної імпланації у 3D. За потреби стоматолог замовляє виготовлення навігаційного хірургічного шаблону, завдяки якому легко та атравматично імплантат вводиться у кістку.
Коли встановлюється зубна коронка?
В залежності від обраної системи треба зачекати приживлення імплантату у кістці від одного до чотирьох місяців.
Після імплантації одразу або через 3-5 днів стоматолог може встановити тимчасову коронку на етап приживлення імплантату, треба зазначити, що така коронка не буде змикатись з зубами протилежної щелепи, а використовується тільки для формування слизової оболонки під постійну керамічну реставрацію на імпланті та для закриття косметичного дефекту.
Через чотири місяці стоматолог встановлює постійний керамічний зуб.
Кісткова пластика (аугментація кістки)
Часто пацієнти чують від своїх стоматологів діагноз про те, що у них недостатньо об’єму кістки для встановлення дентального імплантату, тому єдиним варіантом є встановлення мостоподібного або знімного протезу. Однак, філософія стоматологічного центру Dent Style полягає в реабілітації пацієнтів та відновленні жувальної ефективності мінімально-травматичними та сучасними методами.
На допомогу приходять передові методики та матеріали, що дозволяють наростити кістку як по ширині, так і по висоті. Для цього використовується кістковий графт (порошок) тваринного та людського походження, колагенові мембрани та титанові індивідуально виготовлені сітки (селективне спікання титану).
Якщо пацієнт не має суттєвих хронічних захворювань та протипоказів, зазначені методи спрацьовують на 99%.
Синус – ліфтинг (закритий або відкритий)
Для чого проводиться синус-ліфтинг?
Пацієнти стоматологів іноді чуть про неможливість встановлення імплантів через те що недостатньо кісткової тканини для встановлення імплантату, для когось це звучить як вирок.
Але, саме для подолання проблеми недостатньої кістки є методи з нарощування кістки, одним з яких є синус-ліфтинг, або підняття дна гайморової порожнини.
Гайморова порожнина вкрита спеціальною мембраною – мембрана Шнайдера, яку стоматолог може легко відшарувати та наростити кістку під неї. Мембрана подібна до плівки на курячому яйці та має таку ж товщину.
Операція синус-ліфтинг є нескладною, при умові що стоматолог володіє багатьма методиками проведення операції та досконально знаючи анатомію може попередити ускладнення під час операції.
В стоматологічному центрі Dent Style проводиться від 150 синус-ліфтингів на рік.
Що таке синус-ліфтинг?
Метод вертикального нарощування кістки, використовується для збільшення об’єму кісткової тканини по висоті. Це досягається за допомогою вживлення кісткового матеріалу (порошка) під слизову оболонку гайморової порожнини, який за 6 місяців перетворюється на кістку.
Які методики синус-ліфтинга існують?
Існують дві методики проведення синус-ліфтингу:
Перший метод– закритий синус-ліфтинг – виконується під час операції встановлення імпланта та не вимагає додаткових розрізів.
Цей метод є одночасним при втановленні імпланта. Пацієнт не чекає поки приросте додана кіска, а одразу отримає імплантат. Операція є мінімально травматичною та виконується при встановленні імпланта на верхній щелепі через місце де встановлюється імплант.
Як довго триває відновлення після операції закритий синус-ліфтинг?
Закритий синус-ліфтинг, або підняття дна гайморової порожнини, не вимагає попередньої медикаментозної терапії та складних обстежень.
При виконанні операції закритий синус-ліфтинг – ви не потребуєте післяопераційної реабілітації. Набряки та біль мінімальні, що легко усуваються простими медикментами
Другий метод– відкритий синус-ліфтинг – є більш складною операційною методикою, успіх якої залежить від здоров’я гайморової порожнини.
Методика операції полягає у влаштуванні штучного доступа через стінкою гайморової порожнини. Операція виконується в порожнині рота без будь-яких зовнішних розрізів, тож естетика обличчя не страждає!
Так само, як і при методиці « закритий синус-ліфтинг » стоматолог відшаровує мембрану гайморової пазухи та підкладає кістковий порошок, який через 6 місяців перетворюється на кістку.
Штучне вікно гайморової порожнини обов’язково закривається спеціальною мембраною (колагенова мембрана) та накладаються шви.
Як довго триває відновлення після операції відкритий синус-ліфтинг?
Відновлення триває приблизно тиждень. У цей період важливо виконувати усі вказівки стоматолога для профілактики ускладнень.
Протипоказі до операції:
Запалення оболонки гайморової пазухи (гайморит) може негативно вплинути на результат.
Перед операцією досить часто призначається консультація ЛОР-лікаря, який в разі виявлення проблем призначить лікування та може провести ендоскопічну корекцію слизової носа та пазухи. В разі ендоскопічної корекції синус-ліфтинг проводиться через 6 місяців.
Після дозволу ЛОР-лікаря можна призначити операцію. Післяопераційний період та медикаментозна терапія складає біля тижня.
Трансплантація зубів
У деяких випадках, замість традиційної дентальної імплантації, ми використовуємо у нашій практиці метод трансплантації зубів. Цей метод полягає у видаленні здорового зуба “мудрості” та його трансплантації у зону дефекту зубного ряду. Через 2-4 тижні після трансплантації необхідно провести ендодонтичне лікування кореневих каналів та встановити керамічну зубну реставрацію (коронку).
Для успішної трансплантації перед видаленням зуба “мудрості” виготовляється 3D шаблон зуба, який буде трансплантований. Цей метод підходить як у випадках, коли необхідно видалити безнадійний зуб та одразу трансплантувати здоровий, так і у випадках, коли зуб відсутній у зубному ряді протягом тривалого періоду.