м. Київ, Печерський узвіз, буд., 17

ПН – ПТ 10:00 – 19:00, СБ 10:00 - 17:00

Бюгельне протезування

Що таке бюгельні протези?

Бюгельні протези (знімні бюгельні протези або знімні часткові протези) – це вид зубних протезів, які використовуються для відновлення втрачених зубів у випадках, коли не всі зуби в роті пацієнта втрачені. Використовують бюгельні протези для заміщення втрачених зубів з розподіленням жувального навантаження на зуби, що залишились, та частково на слизову оболонку порожнини рота.

Цей вид протезів відносять до умовно-знімних, тобто, протези постійно знаходяться у ротовій порожнині пацієнта, виймаються тільки для проведення регулярної гігієни порожнини рота. Варто зазначити, даний вид протезів можна знімати максимум на 12 годин.

Чи потрібна корекція бюгельних протезів?

Бюгельні протези мають коригуватись стоматологом 1 раз на 2 роки обов’язково. Ігнорування цієї рекомендації неодмінно призводить до втрати зубів на який спираються елементи протезу.

З чого складаються бюгельні знімні протези?

Бюгель – це металева конструкція, яка обходить збережені зуби і служить для їх фіксації. Бюгель може бути видимим або прихованим від очей, в залежності від дизайну протезу.

Акрилова частина – це частина протезу, що містить зуби та покриває ясна дефіцитних областей. Вона може бути виготовлена з акрилового матеріалу чи інших сучасних матеріалів. Має вигляд ясен за кольором та формою.

Зуби: Виготовлені зі штучних матеріалів, зуби прикріплюються до акрилової частини протезу.

Які переваги бюгельних протезів?

Переваги бюгельних протезів полягають у достатньо легкій конструкції, що майже не відчувається у порожнині рота у порівнянні зі пластиночними знімними протезами (пластмасовими). Всі металеві елементи бюгельного протеза розташовуються таким чином, щоб максимально залишити чутливі до смаку рецептори слизової оболонки вільними від протезу.

Однак бюгельні протези можуть вимагати певного періоду адаптації, і їх ефективність може залежати від стану збережених зубів та стану гігієни  ротової порожнини.

Лікарі стоматологічного центру Dent Style дадуть поради щодо типу протезу, який найкраще відповідає конкретній ситуації пацієнта.

Варто зазначити, що протезування бюгельними протезами не є альтернативою відновлення втрачених зубів за допомогою імплантації. Та є тимчасовою реабілітацією, строки якої залежать від здоров’я сусідніх збережених зубів.

 

Бюгельне протезування

Етапи

  1. Зняття класичних відбитків

  2. Примірка каркасу та воскової репродукції протезу

  3. Встановлення бюгельного протезу

  4. Введення у прикус

Етапи

  1. Зняття класичних відбитків

  2. Примірка каркасу та воскової репродукції протезу

  3. Встановлення бюгельного протезу

  4. Введення у прикус