м. Київ, Печерський узвіз, буд., 17

ПН – ПТ 10:00 – 19:00, СБ 10:00 - 17:00

Реставрація зубів за допомогою фотополімерів

Що таке реставрація зубів?

Реставрація зубів – це не тільки лікування але і мистецтво. Стоматологу треба відновити не тільки цілістність зуба, але і вдало відтворити природню форму, колір та прозорість втрачених тканин. Адже анатомія, колір та прозорість зубів індивідуальні для кожної людини.

Надскладним завданням для стоматолога реставратора є відтворення одиночного зуба у зубному ряді. Для відтворення усіх властивостей зуба використовується досить багато різноманітних технік та інструментарію, які щорічно вдосконалюються. Серед них використовуються різноманітні реставраційні композити, гладилки, пензлики та фарби.

Чим реставрація зуба відрізняється від пломби?

Загалом, в сучасній стоматології та у стоматологічному центрі Dent Style, відсутній термін «пломба», так як відновлення поверхні зуба навіть у результаті карієсу відбувається з відновленням функції, кольору та форми.

Натомість «пломба» – призначена лише для закриття порожнини зуба.

Які покази для реставрації зубів?

Нижче приведені найбільш розповсюджені покази до реставрації зубів:

 1. Невеликі дефекти зубів у результаті травми.
 2. Естетичні недоліки емалі зубів у вигляді «плям».
 3. Естетичні недоліки форми зубів не пов’язані з неправильним положенням зуба.
 4. Карієс зубів без ураження нерва.

Покази до реставрації зубів досить різноманітні, але треба зважати на те, що зуб має бути “живим”, тобто зі збереженим нервом.

У іншому випадку стоматологи клініки Dent Style порадять вам естетичне протезування безметаловими зубними реставраціями (коронки, вкладки, накладки)  які допоможуть зберегти зуб від руйнування та тріщин, забезпечать довготоривале функціонування зуба.

Для художньої реставрації зуба стоматологічна клініка Dent Style використовує спеціальні реставраційні фотополімерно-композитні матеріали та спеціальні фарби-барвники, що імітують колір зуба, та деякі естетичні нюанси що присутня у зубах поруч.

 Як виконується реставрація зубів?

 1. Фотопротокол та підбір кольору – ми фіксуємо попередній вигляд проблемного зуба та порівнюємо на фіралі з отриманим результатом.
 2. Очищення зубу від нальоту та підбір відтінку майбутньої реставрації – для точного визначення кольору – робимо серію знімків зі шкалою підбору кольору.
 3. Проведення знеболення та ізоляцію зуба системою кофердам. Обов’язково тканини зуба ізолюються від оточуючих рідин порожнини рота.
 4. Підготовка поверхні зуба з використанням апарату ProfiFlex – для більш чіткого прилягання фотополімерного матеріалу ми використовуємо апарат ProfiFlex та обробляємо поверхню зуба оксидом алюмінія, що робить тканини зуба шорсткими, тобто і склеювання зуба з матеріалом буде надійніше, а ще це забезпечує відсутніть чутливості зуба після реставрації.
 5. Реставрація з індивідальною раскраскою – вноситься фотополімерний матеріал, моделюється спеціальними гладилками, засвічується поетапно фотополімерною лампою. Наносяться індивідуальні особливості фарбою.
 6. Полірування реставрації На останок реставрація полірується до отримання природнього блиску та гладкості. Це важливий етап – так як до неполірованої поверхні легко прикріплюються мікроорганізми.
Реставрація зубів за допомогою фотополімерів

Етапи

 1. Обстеження, фотопротокол

 2. Очищення зуба та підбір кольору

 3. Знеболення та ізоляція

 4. Підготовка поверхні та реставрація

 5. Полірування та оцінка результату

Етапи

 1. Обстеження, фотопротокол

 2. Очищення зуба та підбір кольору

 3. Знеболення та ізоляція

 4. Підготовка поверхні та реставрація

 5. Полірування та оцінка результату