м. Київ, Печерський узвіз, буд., 17

ПН – ПТ 10:00 – 19:00, СБ 10:00 - 17:00

Технології

Медикаментозний сон

Що таке внутрішньовенна седація чи медикаментозний сон?

Медикаментозний сон або внутрішньовенна седація – це метод, за допомогою якого пацієнт знаходиться у стані глибокої розслабленості або сну під час стоматологічного лікування. Це забезпечує комфорт та знижує тривожність пацієнта під час процедури.

Бути тривожним та боятися перед будь-якими маніпуляціями з тілом – це абсолютно природно. Погано коли цей страх керує нами та негативно впливає на наш організм. Існує два основних чинники, які спричиняють страх перед відвідуванням стоматолога. Перша причина – це негативний досвід, і в таких випадках ми хотіли б виразити наше співчуття та підтримку. Друга причина – це недостатня поінформованість та знання.

Для кого показано лікування уві сні?

Седація в стоматології використовується для зменшення тривожності та страху пацієнта під час стоматологічних процедур. Це може допомогти пацієнтам з:

  1. Підвищеною чутливістю до болю чи тим, хто має страх перед лікуванням зубів.
  2. При триващих за операційних втручаннях, зокрема дентальній імплантації зубів.
  3. Видалення складних зубів мудрості.
  4. Пацієнтам, які не бажають приймати участі у стоматологічному лікувані, або операційних втручаннях.
  5. Пацієнтам, що страждають на виражений блювотний рефлекс.

Медичний сон (внутрішньовенна седація)  в стоматології.

Занурення у медикаментозний сон проводиться тільки кваліфікованим лікарем-анестезіологом, для визначення протипоказів пацієнт обов’язково проходить обстеження. План обстеженння та направлення на аналізи – Ви отримуєте на консультації  стоматолога.

Внутрішньовенна седація (медикаментозний сон) – це стан в який вводиться пацієнт внутрішновенною ін’єкцією препарату, сон підтримується завдяки чітко підібранним додаванням препарату автоматичним апаратом ІНФУЗОМАТ – шприцевим дозатором лікарських засобів.

Під час сну, пацієнт обов’язково під’єднується до подачі кисню (кисневий концентратор), що буде забезпечувати повноцінність дихального процесу. Параметр насичення киснем крові називається сатурацією (відомий термін після появи COVID19), який повинен підтримуватись у межах від 94% до 99%.

Важливо, що під час проведення внутрішньовенної седації (медикаментодного сну) проводився контроль за життєвими показниками  пацієнта завдяки монітору анестезіолога. Це прилад, який контролює частоту серцевих скорочень, насичення киснем крові, пульс, та інколи запис кардіограми у реальному часі.

Чи безпечний медикаментозний сон (внутрішньовення седація)? 

Медикаментозний сон – це цілком безпечна процедура, яку не варто плутати з наркозом. Хоча препарати використовуються однакові, але завдяки точному дозуванню людина занурюється у глибокий сон. Після цього стоматолог проводить місцеве знеболення та виконує заплановане втручання. Тож захист від болю під час стоматологічного втручання ми забезпечуємо з двох сторін: місцевого – ін’єкцією анестетика, загальне знеболення – завдяки медикаментозному сну.

Чому варто довіритись стоматологічній клініці Dent Style?

Тому що вже давно у нашій клініці лікування зубів проводиться максимально комфортно та максимально безболісно для наших пацієнтів. Перед проведенням лікування уві сні – Ви обов’язково проходите обстеження у терапевта, кардіолога та здаєте ряд клінічних аналізів.  Анестезіолог клініки супроводжує Вас по всіх виникаючих питаннях до проведення внутрішньовенної седації та після виходу зі сну. Після стоматологічного втручання персонал переведе Вас у кімнату відпочинку (палату, recovery room), де Ви у спокійній атмосфері вийдете зі стану медикаментодного сну. Зазвичай на це потрібно від 30 хвилин до 1,5 години.

*У матеріалі викладені реальні фото обладнання, що використовується стоматологічною клінікою Dent Style.
Медикаментозний сон